ברנרד פרידלנדר – עיטור מדליית ג'ורג'

ברנרד פרידלנדר – בעל עיטור מדליית ג'ורג'

טוראי ראשון ברנרד (ברני) פרידלנדר, אשר נולד בדרום אפריקה ב -1918,  שירת בגדוד חי"ר של כוחות דרום אפריקה (South African 3rd Transvaal Scottish Regiment), במהלך מלחמת העולם השנייה.
ב- 23 בנובמבר 1941 במהלך הקרב בסידי רג'ה (Sidi Rezegh) במדבר המערבי, נפל בשבי בידי כוחות הציר. יחד עם רבים מלוחמי היחידה, הוא הועבר למחנה שבויים באיטליה, על סיפונה של ספינת המשא האיטלקית "סבסטיאנו וניירו" (S.S. Sebastiano Veniero).
 ב- 9 בדצמבר 1941 טורפדה הספינה, ונפגעה על ידי צוללת הצי המלכותי "פורפס" (MS Porpoise), מול החוף הדרומי של הפלופונסוס יוון, כחמישה מיילים ימיים מדרום לפילוס, אל מול לטירת מתוני (Cape Methoni) בכף מתוני.
רבים מהשבויים שהוחזקו במחסני המטען שלה, סגורים, נפגעו על ידי פיצוץ הטורפדו. שני מחסנים הוצפו במהירות, וכ- 300 איש נהרגו. המחסנים נפתחו כדי לשחרר את הלכודים.
רבים קפצו לים והחלו לשחות לכיוון החוף הסלעי. ביניהם היה ברנרד פרידלנדר. הוא שחה לחוף עם חבל, שהיה קשור לסיפון ולאחר 90 דקות של שחיה, הגיע לחוף. החבל שימש לחיבור כבל בין הספינה לחוף. כ- 1,600 איש ששרדו, נעזרו בכבל, כדי להגיע לחוף, וניצלו.  
קצין גרמני שראה את גבורתו של פרידלנדר, דיווח על כך, והמליץ ??לבריטים לציינו על גבורתו. ביולי 1945 הוחלט להעניק לו את מדליית ג'ורג' (
The George Medal (GM).
בטקס שנערך ביוהנסבורג ב- 31 במרץ 1947, עת המלך ג'ורג' השישי סייר בדרום אפריקה, הוא עיטר  את פרידלנדר, באופן אישי.